● مطالعاتFMRI مدارک بیشتری برای اوتیسم فراهم می کند.»

 

  

  علایم اوتیسم شامل سطوح مختلف اختلال در برخوردهای اجتماعی  شامل ارتباط لفظی وغیرلفظی، احساسات و درک متقابل است . یافته های این مطالعه باعث افزایش قدرت این موضوع شده اند  که اختلال در MNS از عوامل اصلی بروز این علایم است.

  به گزارش سایت جامع علوم پزشکی پرتوایران (WWW.Prin.Irو به نقل از Medinews.Com ، این نتایج از این نظریه حمایت می کند  که یک سیستم آینه ای نورونهای مغزی معیوب ، می تواند باعث عدم درک صحیح احساسات سایرین شود.دکترMirella Dapretto استادیار دانشگاه پزشکی  UCLA ومتخصص علوم رفتاری و روانشناسی نیز به این موضوع معتقد است.
 
برای بررسی فعالیتهای آینه ای نورونها ، محققین اقدام به انجام  FMRI در12 کودک بیش فعال با اوتیسم در حالیکه در مقابل صورتهای حاکی احساسات مختلف مثل عصبانیت ،ترس، شادی یا غم قرار گرفته بودند ،کردند.
محققین دریافتند همانطور که انتظار می رفت ، سطح فعالیت مغز در نواحی آینه ای با توانایی درک خود بخود احساسات سایرین بوسیله کودک در ارتباط است. به خصوص ارتباط منفی مشخصی بین شدت علایم درک موضوعات ADI-R و فعالیت نواحی آینه ای قرار گرفته در قسمت تحتانی سمت راست پیشانی وجود دارد .

  به علاوه ارتباط مثبت مشخصی بین امتیاز مجموع کودک در تراز امپاتی و فعالیت در این نواحی آینه ای و دو ناحیۀ مهم دیگر در مغز شامل بخش احساسات و عواطف وامپاتی ،اینسولا وآمیگدال نیز وجود دارد.  

تحقیقات تصویر برداری اخیر نشان داده اند که عدم توانایی کودکان مبتلا به اوتیسم در تقلید می تواند مربوط به اختلال سیستم آینه ای نورونهای مغزی باشد.
  
در یک مطالعه ارائه شده در کنفرانس سالیانه تحقیقات اوتیسم در سیاتل، محققین دانشگاه کالیفرنیا اثبات کردند که ارتباطی مشخص بین عدم توانایی کودک در درک وتقلید احساس بر روی صورت سایر افراد و عدم وجود فعالیت در سیستم آینه ای نورونها وجود دارد .
  
نورونهای آینه ای وقتی فعال می شوند که فرد کاری را با هدف در ذهن خود انجام دهد. به علاوه وقتی فرد عمل مشابهی را در فرد دیگر تماشا می کند نیز این سیستم فعال می شود. دانشمندان سیستم عصبی پذیرفته اند که این سیستم آینه ای فرایندی عصبی است که بوسیله آن فعالیتها ، علایق و احساسات سایر افراد  به صورت خود بخود درک می شود. افراد مبتلا به اوتیسم نمی توانند با استفاده از سیستم ذهن سایر افراد را بخوانند.

 

 

چهارشنبه ۱۳٩٠/۸/٢٥ساعت ٤:٤٦ ‎ب.ظ توسط رامین حاجبی.g.a نظرات ()
تگ ها:
=http://www.persiangig.com/pages/download/?dl